Zeus Altarı

(Otelimize 2 km mesafededir.)

 

Homeros, İlyada Destanında Tanrıların İda Dağında yaşadıklarından ve Troia (Truva) Savaşını buradan izleyip yönettiklerinden söz eder. Tanrılar Tanrısı Zeus’un da burada yaşadığı ve savaşı izleyip yönettiği yine bu destanda yer alır. Bölgede çalışma yapan araştırmacılar da bu yüksek, denize ve Edremit körfezine hakim bir tepe üzerine inşa edilen mekanın baş tanrı Zeus’a ait olduğunu düşünmektedirler.

LİMANA VE GÜMRÜĞE MESAFEMİZ "120 METREDİR".

gallery/küçükkuyu rehberim
gallery/zeus
gallery/zeus2
gallery/adatepe

Adatepe Köyü

(Otelimize 2 km mesafededir.)

 

Tarihi taş evlerinin arasında dolaştıktan sonra, meydandaki asırlık çınar altındaki kahvelerde oturup; yemyeşil doğanın, bol oksijenin, lezzetli yemeklerin keyfini çıkaracağınız bir yer. Anlayacağınız doğa güzel, doku güzel, tarihi güzel, atmosferi güzel bir köy burası. Güler yüzlü insanı, doğal ürünleri ve şık kafeleriyle Adatepe, hemen hemen her mevsim ziyaretçi ağırlayan, huzurun ve dinginliğin sarıp sarmaladığı nadide bir yer.

gallery/çanakkale abideleri

Çanakkale Abideleri

(Otelimize 100 km mesafededir.)

Abide, Türk'ün tükenmezliğinin bir simgesi, birlik ve beraberliğimizin en iyi kanıtı. ... Şehitler Abidesi'nin etrafı yemyeşil alan ile çevrilidir. Çanakkale Şehitler Abidesi tarihi hakkında kısaca bilgi verecek olursak, anıtın yapımına 1954 yılında başlanmış ve 21 ağustos 1960'da inşaati tamamlanarak ziyarete açılmış.

gallery/trioas
gallery/troas

İskenderiye Troas ve Truva Atı

(Otelimize 70 km mesafededir.)

 

Truva atı, zekasıyla ünlü Odysseus'un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için yaptırdığı tahtadan at maketidir.Savaş yaklaşık 10 yıldır sürüyordur. Askerler bıkkın ve yorgundur. Zekası yüzünden Athena tarafından da sevilen Odysseus'un aklına tahtadan bir at yapma fikri gelir.

gallery/kaz dağları milli parkı

Kaz Dağları Milli Parkı

(Milli park darıdere kapısı otelimize 20km mesafededir.)

 

Yünan mitolojisinde büyük yer kaplayan Kaz Dağları'nın Antik Çağda bilinen adı İda Dağı'dır. Homeros'un ilyadasında adı geçen İda Dağı Zeus'un doğduğu dağdır. Kaz Dağları'nın bir kısmı 1933 yılında Milli Park ilan edilerek koruma altına alınmıştır.

 

gallery/mıhlı şelalesi

Mıhlı Şelalesi Baş Değirmen Köprüsü ve Değirmeni

(Otelimize 3 km mesafededir.)

 

Küçükkuyu’ya hayat veren Mıhlı Çayı cömertçe sergilediği doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bölgeye giden yolun 5 km sonrasında karşınıza çıkan Başdeğirmen mıntıkası ünlü bir mesire yeridir. Mıhlı Çayı’nın bereketi toprağa öyle yaramış ki, ağaçlardan gökyüzü görünmüyor. Burada Rumlardan kalma bir değirmen var. Su yolları ve taşları aynen muhafaza edilen değirmen restore edilmiş. Roma döneminden kalma kemerli bir köprü de bu değirmene eşlik ediyor. Değirmenin bir kaç km sonrasında yüzülebilecek ölçülerde harika bir gölet ve bu gölete akan harika şelale bulunmaktadır.

 

gallery/yeşilyurt

Yeşilyurt Köyü

(Otelimize 4 km mesafededir.)

 

Kazdağları’nın eteklerinde sık bitki örtüsü ile hem deniz hem dağ turizminin birlikte yaşandığı Yeşilyurt Köyü, denize kıyısına uzaklığı sadece 3 km olan bir oksijen çadırıdır. Köydeki evler, taş mimarinin en güzel örnekleridir. Yüzyılların birikiminin oluşturduğu bu taş evler, son yıllarda İstanbul ve İzmir‘den gelen ve doğal yaşamı seçen ailelerin, hatta yabancıların gözdesi olmuş. Ayrıca rengarenk açan sardunyalar evlerin ön yüzlerini süslüyor. Yeşilyurt Köyü’nün patika yolları yürüyüşü sevenler için, ideal bir parkur oluşturuyor. Badem ağaçları ile bezenmiş yamaçları, şifalı bitkileri, baş döndürücü kokular saçan çiçek ve otları ile bezenmiş köy, özellikle astım ve kalp hastaları için gerçek bir şifa kaynağıdır. Bir zamanlar Rumların da yaşadığı köyün meydanında bulunan tarihi cami, minaresi ile dikkati çekiyor. Bu caminin yapımında Yunanlı ustalar çalıştığı için bu ilginç yapı, camiden ziyade kilise görünümünü andırıyor.

 

gallery/asos
gallery/asos2

Asos Antik Kent ve Limanı

(Otelimize 24 km mesafededir.)

 

Assos Antik Kenti (Behramkale) Antik adıyla Assos diğer adıyla Behramkale, Kuzey Ege'de Çankkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı bir köy. Tarihçesi M.Ö. ... Ancak Osmanlı döneminde yerleşim ters istikamette, tepeye doğru kurulmuş ve Behramkale Köyü ortaya çıkmış.

 

gallery/bozcaada

Bozcaada

(Otelimiz geyikli iskelesine 50 km'dir.)

 

Bozcaada (Yunanca: Tenedos), Türkiye'nin 3. büyük adası, bu ada üzerinde yer alan, Çanakkale iline bağlı ilçe.
Adanın (ve ilçenin) yüzölçümü 40 km², anakaraya uzaklığı 6 km'dir. Resmi nüfusu 2.543 olup, kışları 1.000 civarına düşer, yazları ise 5.000'e çıkar.
Şarap üretimi, balıkçılık ve özellikle 1990'lardan itibaren turizm başlıca iktisadi etkinliklerdir.

 

gallery/cunda adası

Cunda Adası

(Otelimize 80 km'dir.)

 

Cunda Adası Alibey Adası, idari bakımdan Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlıdır. Ayvalık koyundaki irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime sahip tek ada Alibey'dir.Türkiye'nin Ege Denizi'nde bulunan 3. büyük adasıdır.

gallery/midilli adası

Midilli Yunan Adası

(Otelimiz gümrük kapısında 120 mt'dir her gün vapur vardır.)

 

Midilli Adası (İngilizce adı Lesvos Adası), Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda bulunan, Yunanistan'a ait bir Ege adasıdır. Yunanistan'ın ana karasından çok, Türkiye'nin Ayvalık İlçesi'ne yakın olan ada, Yunanistan'ın Girit ve Rodos'tan sonra 3. büyük adasıdır.